Wybór wyciskarki do soków

By on Kwi 20, 2017 in wyciskarki |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Jeśli planujesz zakup wyciskarki do swojej kuchni to koniecznie powinieneś zapoznać się z naszym artykułem, w którym przedstawiamy wady i zalet poszczególnych rozwiązań i rozkładamy proces kupna na części pierwsze.
Kluczowym aspektem w kontekście zakupu wyciskarki do soków jest podjęcie decyzji o tym, że chcemy zadbać o swoje zdrowie i zacząć dostarczać potrzebne składniki do naszego organizmu. Jest to pierwszy i najważniejszy krok. Kolejnym będzie wybór odpowiedniego sprzętu, spośród wielu dostępnych na rynku. W tym zadaniu postaramy się pomóc.
Dlaczego warto regularnie pić wyciskany sok?

Istnieje wiele powodów, dla których warto włączyć świeżo wyciskany sok do swojego codziennego menu. Do najważniejszych z nich zaliczymy:

1. Ekspresowe dostarczenie składników odżywczych – w czasach, gdy większość osób ma problemy z układem trawiennym, ilość przyswajanych przez nasz ciało składników odżywczych drastyczni zmalała. Świeże soki dostają się bezpośrednio do krwioobiegu, razem z witaminami, minerałami i enzymami. Nie są one poddawane procesowi pasteryzacji, który niszczy korzystne substancje odżywcze.
2. Pozwalają wzbogacić dietę o warzywa i owoce – to produkty to skarbnica witamin i składników odżywczych. Stanowią podstawę zdrowej i zbilansowanej diety. Soki to doskonały sposób na to, aby wprowadzić je do stałego menu odżywania.
3. Niebagatelne korzyści zdrowotne – korzyści odczuwane są już po krótkim czasie regularnego spożywania soków z warzyw. Poczujesz się lepiej, zyskasz więcej energii, a Twój umysł stanie się jaśniejszy.

Wyciskarki czy sokowirówki? Podstawowy dylemat

Na rynku posiadamy wiele rodzajów wyciskarek i sokowirówek. W zależności od ceny, jaką jesteśmy w stanie zapłacić i jakości, jakiej oczekujemy, możemy wybrać jeden z kilkuset modeli. Podstawowym pytaniem, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć jest – czy chcemy kupić sokowirówkę czy wyciskarkę? Pierwszy sprzęt będzie dobrym rozwiązaniem dla wszystkich początkujących osób, które pragną rozpocząć swoją przygodę z wyciskaniem soku, a także dla wszystkich, dla których cena ma duże znaczenie. Wyciskarka będzie natomiast dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie szczególnie jakość i komfort użytkowania. Dzięki niej możemy uzyskać znacznie większą ilość soku wysokiej jakości. Ponadto możemy korzystać z niej przez lata, gdyż mechanizmy w niej wykorzystywane charakteryzują się solidnością i wysoką jakością wykonania.

Na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru urządzenia do wyciskania soku, warto zwrócić uwagę na:
– efektywne wyciskanie soku z różnych składników
– wyciskanie na zimno, które gwarantuje najwyższą jakość soku
– możliwość wyciskania soku z traw, kiełków, roślin i warzyw liściastych
– możliwość produkcji mleka roślinnego
– niski poziom obrotów, który wiąże się bezpośrednio z poziomem utlenienia, co sprzyja długiej żywotności soku
– łatwość mycia
– poziom hałasu

Ile kosztuje dobrej jakości wyciskarka?

Jeśli zdecydujemy się na zakup wyciskarki to musimy koniecznie pamiętać o tym, że jest to inwestycja długoterminowa. Ceny wahają się od 1200 do 4000zł. Jednakże dokonując rozsądnego zakupu – oszczędzamy wiele pieniędzy. Jak to się dzieje? Spowodowane jest to przede wszystkim wysoką efektywnością działania urządzenia. Jeśli wydajemy każdego tygodnia około 100zł na owoce i warzywa, to dzięki wyciskarce oszczędzimy 35zł. Zyskamy więcej dobrej jakości soku i w ogólnym rozrachunku będziemy oszczędzać z każdym kolejnym tygodniem.

Zadbaj o dużą ilość substancji odżywczych

Głównym powodem, dla którego większość osób decyduje się na zakup wyciskarki do soków jest chęć dostarczenia do swojego organizmu wielu substancji odżywczych. Nowoczesne wyciskarki wolnoobrotowe pracują na obrotach rzędu 70-80 obrotów na minutę. Taki tryb pracy pozwala utrzymać niską temperaturę, co przekłada się na niski poziom separacji i utlenienia, a jednocześnie pozwala zachować wiele substancji odżywczych i enzymów, znajdujących się w soku.